top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıKemal GAMSIZ

Etkili Sunumlar Hazırlayabileceğiniz 10 İnternet Platformu


  1. Prezi:online sunum hazırlama platformlarından en popüler olanıdır. Öyküleştirilmiş sunumlar sunan Prezi, PowerPoint sunumlarına göre daha etkileyici ve akılda kalıcı sunumlar oluşturmayı sağlıyor.

  2. Haiku Deck: web dışında iPhone ve iPad cihazlarında da sunum hazırlayabilmeyi sağlıyor. Yazı tipi, tasarım, şablon, filtre ve fotoğraf gibi özelliklere sahip olan Haiku Deck, sunumları bulutta saklar ve böylece internete bağlı her cihaza kolayca ulaşıp paylaşabilmeyi sağlar.

  3. ChartBlocks:Grafiklerin tasarımını renk, boyut, yazı tipi gibi konularda kontrol etmeye olanak sağlayan ChartBlocks, hazırlanan grafiği bir siteye gömebiliyor veya sosyal medya ağlarında paylaşabilme imkanı sunabiliyor.

  4. SlidesCarnival: PowerPoint ve Google Slaytlar’a ücretsiz tema ve şablonlar içeren bir sitedir. Şablonları farklı kategorilere ayırma ile site içinde arama yaparak en uygun şablonu bulabilmeyi sağlıyor. SlidesCarnival, çok sayıda şablonu ücretsiz olarak sunuyor ve başkalarıyla farklı formatlarda paylaşmaya da olanak veriyor.

  5. Infogram: sunumlarınız için grafik, çizelge, tablo, harita gibi içerikler oluşturmayı kolaylaştıran bir sitedir. İnfografikleri farklı formatlarda paylaşabilme, gömebilme ve indirebilme özellikleri bulunuyor.

  6. Slidebean: içerisinde bulunan şık tasarımları ile kısa zamanda etkileyici sunumlar hazırlayabilmeyi sağlayan bir sitedir. Sunumunuzu Slidebean üzerinden paylaştığınızda, bunu görüntüleyenlerin hangi sunum sayfasında ne kadar vakit harcandığına dair verileri de sizlerle paylaşıyor.Slaytlar için güzel tasarımlar barındıran bu sitede, grafikleri ve görselleri kolayca tasarlayıp hazırlayabilmek mümkündür. Ücretsiz içeriklerin yanı sıra çok geniş ücretli görselleri de mevcuttur.

  7. Google Slaytlar: Bir platform veya ortam fark etmeksizin internet erişiminin olduğu her yerde slayt hazırlayabilme imkanı sunan Google Slaytlar, ücretsiz bir şekilde çevrim içi çalışma imkanı sağlar. Kendi temaları dışında kullanmak istediğiniz temaları içeriye aktarabilirsiniz. Sunumlar kişilerin drive hesaplarında saklanır. Sunumların düzenleme ya da görüntüleme özelliklerini kullanarak başkalarıyla paylaşabilmek mümkündür.

  8. Zoho Show: Online olarak sunum hazırlanabilecek bir site olan Zoho, sunumları internet olan her ortamda düzenleyebilme, başkalarıyla paylaşabilme ve geri bildirim alabilme özelliklerine sahiptir. Zoho Show, sunduğu bu özellikler sayesinde PowerPoint uygulamasına benzemektedir.

  9. Emaze: online sunum hazırlamaya yardımcı olacak bir sitedir. Ücretsiz ve profesyonel sunum şablonları sayesinde belirlenen hedef kitlelere görsel bir deneyim sunan Emaze, sadece slayt değil; video ve 3D sunumlar hazırlamaya da olanak sağlıyor.

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kurumsal Logonu Kolayca Hazırlayabileceğin 5 Site Önerisi !

Ücretsiz logo tasarım siteleri, kullanıcıların kendi logo tasarımlarını oluşturmalarına olanak tanır. Bu siteler genellikle kullanıcı dostu arayüzlere sahiptir ve kullanıcıların kendi logo tasarımları

Lightroom ile Photoshop Arasındaki Farklar

Lightroom ve Photoshop, Adobe tarafından geliştirilen iki popüler görüntü düzenleme programıdır. Ancak, bu iki program arasında bazı temel farklar bulunmaktadır. Amaç: Lightroom, fotoğrafların organiz

Vector Magic ile Kendi Vektörel Tasarımlarını Hazırla !

Vector Magic, bir vektörel grafik dönüştürme yazılımıdır. Raster grafikleri (örneğin, JPEG, PNG veya GIF gibi) vektörel grafiklere dönüştürmenizi sağlar. Bu, grafiklerin daha net ve yüksek çözünürlükl

Comments


bottom of page